عوامل ایجاد ترک در دست سازه های هنری

دسته بندی ها :
عوامل ایجاد ترک در دست سازه های هنری

هنگام تولید خمیر آرتینا مقدار زیادی هوا بین مولوکولهای مواد تشکیل دهنده خمیر قرار می گیرد .

علیرغم آنکه پس ازپایان مرحله تولید و پخت کامل خمیر آن را داخل غلطک های مخصوص و پرس نرم کن قرارمی دهند، ولی مقداری از هوا به صورت حباب های بسیارریزداخل خمیر باقی می ماند .اگر پس ازبازکردن بسته بندی خمیر وخارج نمودن آن ازسلفون بسته بندی خمیرتان را خوب ماساژندهید این حباب های هوا کماکان داخل خمیر باقی می ماند وباعث ایجاد  ترک داخل قطعات دست سازه اتان می شود .
یکی دیگر ازدلایل ترک در دست سازه اینست که هنگام کار و ساخت یک قطعه سطح کار صاف ویکدست نشود وچروک های روی قطعات هنگام خشک شدن تبدیل به ترک خواهند شد .
ودلیل دیگر اینست که به مقدار زیاد ازسایرمواد افزودنی مانند مقدار زیاد رنگ پودری ویا رنگ های اکریلیک وروغنی داخل خمیر اضافه نمائید .ما به شما توصیه می کنیم برای آنکه خمیر کیفیت اصلی خود را ازدست ندهد از هیچ یک ازموادی که نام بردیم به خمیر اضافه نکنید وبرای رنگ بندی های جدید از ترکیب سایر رنگ های دیگر خمیر آرتینا استفاده نمائید .
وعلت آخر به وجود آمدن ترک در دست سازه اینست که خمیرتان به مدت طولانی درمعرض هوا قرار گرفته وحلال های آن ازخمیر خارج شده است . وقتی خمیر به مدت زیاد در معرض هوا قرار بگیرد چسب ها ورزین های داخل آن خواصشان را از دست می دهند وبه اصطلاح خمیر بیات می شود وبیاتی در خمیر باعث ایجاد ترک در کار خواهد شد .

مطالب مرتبط

نظرات شما

سوالی دارید؟ پیام بدهید
گفت و گو در واتس اپ
سلام!برای چت لازم است  به WhatsApp  متصل باشید.
X