روش های استفاده از رزین اپوکسی برای ساخت وسایل تزئینی

دسته بندی ها :
روش های استفاده از رزین اپوکسی برای ساخت وسایل تزئینی

یکسری زیورالات رزین هستند که بوسیله گل و برگ خشک به رزین شفاف جلوه ویژه‌ای داده است.

برای انجام اینکار به قالب سیلیکونی نیاز داریم که به رزین مایع ما شکل بدهند. برای اینکه این گلها وسط رزین باقی بمانند در مرحله اول لایه نازکی از رزین را داخل قالب ریخته و زمان می‌دهیم کمی سفت شود و به اصطلاح به حالت ژله‌ای برسد بعد گلها را داخل رزین گذاشته و کمی صبر می‌کنیم که رزین کاملاً خشک شود سپس لایه شفاف آخر اضافه می‌شود.

استفاده از اکلیل هفت رنگ یا پودر کروم

در این روش برای نمای بیشتر پودر هفت رنگ بیس کار و لایه اول رزین را رنگ تیره انتخاب می‌کنیم، معمولاً رنگ مشکی جلوه زیبا تری به کار می‌دهد، لایه اول کار که رزین مشکی هست ریخته و کمی صبر می‌کنیم کاملاً خشک شود سپس با قلمو پودر کروم یا اکلیل را روی کار می‌کشیم و تمام سطح را کاملا پر می‌کنیم و بعد از آن لایه دوم که رزین شفاف هست روی آن می‌ریزیم.

برای ساخت انگشتر و ایجاد طرحهای مینیاتوری داخل آن معمولاً می‌شود از رنگهای اکرلیک استفاده کرد، ابتدا چوبی که برای این کار در نظر گرفته شده‌ شکسته می‌شود، برش‌ها و شکستگی‌های چوب می‌تواند نمایی از جنگل، کوه و… در کار ایجاد کنند.

در این طرح برای جنگل، شکستگی‌ها نماد درخت قرار گرفته‌اند وقبل از کار با رنگ اکرلیک سبز می‌شوند و سپس چوب قالبگیری می‌شود و دور آن برای ریختن رزین مهار می‌شود، حالت رودخانه را با رزین آبی رنگ ایجاد کرده و در مرحله آخر رزین شفاف کل طرح را در بر می‌گیرد.

برای سوراخ کردن و درست کردن رکاب می‌توانید از مته برگی یا پروانه‌ای روی دریل و یا فرز مینیاتوری استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

سوالی دارید؟ پیام بدهید
گفت و گو در واتس اپ
سلام!برای چت لازم است  به WhatsApp  متصل باشید.
X