تزیین ظرف های سفالی با رنگ اکریلیک

دسته بندی ها :
تزیین ظرف های سفالی با رنگ اکریلیک

تزیین ظرف های سفالی بستگی به سلیقه افراد متفاوت است. برای نقاشی و تزیین میشه از طرح های مدرن، سنتی و یا فانتزی استفاده کرد. اکثر افراد با رده سنی بالا طرح های سنتی و ایرانی روی سفال ها را بیشتر می پسندن. ما با رنگ های اکریلیک میتونیم هر نقشی که دوست داریم روی ظروف ایجاد کنم.

از طرح های اسلیمی و هندسی تا نقاشی ها پست مدرن، مدرن و کوبیسم. بنابراین هیچ محدودیتی در انتخاب طرح و نقش در ظروف سفالی وجود نداره. رنگ اکریلیک به دلیل زود خشک شدن و راحتی در استفاده خیلی پرطرفداره. یکی از انواع تزیین روی سفال و بشقاب های دیوار کوب، هنر نقطه کوبی هست.

به این طریق که طرح مورد نظر روبعد از ترسیم روی سفال با رنگ به صورت نقطه ای تکمیل میکنن. این یک روش زمان بر اما بسیار زیبا برای تزیین سفال می باشد . انجام صحیح نقطه کوبی بستگی به دقت و تجربه شما داره.

طراحی سفال با مداد

برخی هنرمندان روی سفال نقوشی رو با مداد ایجاد می کنند. روش ایجاد طرح با مداد تکنیک بسیار زیباو ماهرانه ایی هست.

با استفاده از مداد می توان نقوش جذاب و خیره کننده ای روی ظروف به وجود آورد. از این روش می توانیم در همه ظروف از جمله کوزه، لیوان و سینی و بشقاب استفاده کنیم.

اگر نقاشی با مداد روی سفال با دقت و ظرافت انجام بشه و بعد از آن ظروف لعاب دار بشن، یک اثر هنری واقعا خیره کننده به وجود میاد. حتی می توان بعد از ترسیم خطوط با رنگ های آبی فیروزه ای و کم رنگ یک پوشش نازک روی مداد ایجاد کرد.

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

سوالی دارید؟ پیام بدهید
گفت و گو در واتس اپ
سلام!برای چت لازم است  به WhatsApp  متصل باشید.
X